2013-15 u21 avrupa şampiyonası eleme turu kuraları çekildi
2013-15 uefa u21 avrupa şampiyonası eleme turu kura çekimi, uefa'nın isviçre'nin nyon şehrindeki merkezinde yapıldı. türkiye'yi temsilen a milli takım antrenörü okan buruk ve u21 milli takımı idari sorumlusu can günal'ın katıldığı kura çekilişi sonrası millilerimiz; isveç, yunanistan, polonya ve malta ile birlikte 7. grup'ta yer aldı. 52 takımın, 8'i 5'erli, 2'si 6'lı, toplam 10 grupta mücadele edeceği eleme turu maçları sonunda, gruplarını lider olarak tamamlayan ve tüm grupların en iyi dört ikincisi 14 takım play-off'lara yükselmeye hak kazanacak. play-off karşılaşmaları sonunda rakiplerini eleyen 7 takım, haziran 2015'te yapılacak finallere katılmaya hak kazanacak. şampiyonaya ev sahipliği yapacak çek cumhuriyeti finallere direkt olarak katılacak.
2013-15 uefa u21 avrupa şampiyonası eleme turu grupları şu şekilde oluştu:
1. grup: ingiltere, galler, finlandiya, moldova, san marino, litvanya
ümit milliler, avrupa şampiyonası elemelerine polonya maçı ile başlayacak
2013-15 uefa u21 avrupa şampiyonası eleme turu kura çekimi sonrası grupların belli olmasının ardından a milli takım antrenörü okan buruk ve u21 milli takımı idari sorumlusu can günal'ın katıldığı fikstür toplantısı yapıldı.
belirlenen fikstüre göre u21 milli takımımız, gruptaki ilk maçını 14 ağustos 2013'te deplasmanda polonya, son maçını ise 9 eylül 2014'te yine dış sahada isveç ile oynayacak.
52 takımın, 8'i 5'erli, 2'si 6'lı, toplam 10 grupta mücadele edeceği eleme turu maçları sonunda, gruplarını lider olarak tamamlayan ve tüm grupların en iyi dört ikincisi 14 takım play-off'lara yükselmeye hak kazanacak. play-off karşılaşmaları sonunda rakiplerini eleyen 7 takım, haziran 2015'te yapılacak finallere katılmaya hak kazanacak. şampiyonaya ev sahipliği yapacak çek cumhuriyeti finallere direkt olarak katılacak.
ümit milli takımımızın, isveç, yunanistan, polonya ve malta ile birlikte mücadele edeceği 2013-15 uefa u21 avrupa şampiyonası eleme turu 7. grup maç programı şöyle:
14.08.2013 polonya - türkiye 05.09.2013 türkiye - malta 10.09.2013 türkiye - isveç 11.10.2013 türkiye - yunanistan 15.10.2013 türkiye - polonya 05.03.2014 yunanistan - türkiye 05.09.2014 malta - türkiye 09.09.2014 isveç - türkiye
ümit milli takımı'nın ara kamp aday kadrosu açıklandı
ümit milli takımımızın, 5 mart 2014 çarşamba günü yunanistan ile oynayacağı 2015 u21 avrupa şampiyonası elemeleri 7. grup maçı öncesi yapacağı ara kampın aday kadrosu açıklandı. aday kadroya davet edilen oyuncular 16 şubat pazar günü saat 13.00'te wyndham petek otel istanbul'da toplanacak.
teknik direktör abdullah ercan yönetimindeki ümit milli takımımızın aday kadrosuna şu oyuncular davet edildi:
oğuzhan berber | adana demirspor | 10.04.1992 | defans halil ibrahim tuna | altınordu a.ş. | 09.04.1993 | orta saha kerim koyunlu | beşiktaş a.ş. | 19.11.1993 | orta saha hakan çinemre | bucaspor | 13.02.1994 | defans okan alkan | bucaspor | 01.10.1992 | defans enes ünal | bursaspor | 10.05.1997 | forvet onurcan piri | bursaspor | 28.09.1994 | kaleci aytaç kara | eskişehirspor | 23.03.1993 | orta saha kamil ahmet çörekçi | eskişehirspor | 01.02.1992 | defans salih uçan | fenerbahçe a.ş. | 06.01.1994 ¦ orta saha ahmet yılmaz çalık | gençlerbirliği | 26.02.1994 | defans uğur çiftçi | gençlerbirliği | 04.05.1992 | defans enver cenk şahin | istanbul bbsk | 22.09.1994 | orta saha musa çağıran | kardemir karabükspor | 17.11.1992 | orta saha alpaslan öztürk | kasımpaşa a.ş. | 16.07.1993 | orta saha erhan kartal | kasımpaşa a.ş. | 01.03.1993 | defans bülent cevahir | manisaspor | 13.02.1992 | defans emrah başsan | mp antalyaspor | 17.04.1992 | orta saha ozan evrim özenç | mp antalyaspor | 07.01.1993 | kaleci ömer ali şahiner | torku konyaspor | 02.01.1992 | forvet aykut özer | eintracht frankfurt | 01.01.1993 | kaleci
antrenman programı:
17.02.2014 pazartesi 17.00: atatürk olimpiyat yan saha 18.02.2014 salı 10.30: atatürk olimpiyat yan saha
ümit milli takımımız, 5 mart 2014 çarşamba günü yunanistan ile oynayacağı 2015 u21 avrupa şampiyonası elemeleri 7. grup maçı öncesi yapacağı ara kamp yaptı. 16 şubat pazar günü wyndham petek otel istanbul'da toplanan u21 milliler, 17-18 şubat'ta olmak atatürk olimpiyat stadı yan saha'da iki antrenman gerçekleştirdi.
teknik direktör abdullah ercan; ziraat türkiye kupası'nda yarı finalistlerin belli olmasının ardından bir ara kamp yapma kararı aldıklarını belirterek, yunanistan maçı öncesinde bir daha toplama fırsatlarının olmadığı için türkiye futbol direktörü fatih terim'in de desteğiyle bu buluşmayı düzenlediklerini söyledi.
liglerinin yoğunluğu nedeniyle yaklaşık 3 aydır ümit milli takım'la çalışamadıklarını, bu süreçte oyuncuları kulüplere bıraktıklarını belirten abdullah ercan, "bu kampta yunanistan maçında ne oynamak istediğimizi, gruptaki durumumuzu anlatacağız. çok kısa da olsa kampın çok verimli geçeceğine düşünüyoruz. birer antrenmanla oyuncularımızı çok yormadan, kulüplerini de düşünerek kampı bitirip, 5 mart'taki maçı bekleyeceğiz" dedi.
ümit milli takımımızın, yunanistan maçı aday kadrosu açıklandı
ümit milli takımımızın, 5 mart 2014 tarihinde yunanistan ümit milli takımı ile yapacağı 2015 avrupa ümitler (u21) şampiyonası grup eleme maçı aday kadrosu açıklandı.
aday kadroya davet edilen oyuncular 2 mart pazar günüsaat 13.00'te wyndham petek otel istanbul'da toplanacak.
ümit milli takımımız; grupta şu ana kadar oynadığı 5 maçta, 3 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 mağlubiyet ile 10 puan kazanarak, ikinci sırada yer alıyor.
52 takımın; 10 grupta 8'i 5'erli, 2'si 6'şarlı olmak üzere mücadele ettiği eleme turu maçları sonunda, grup liderleri ile tüm grupların en iyi dört ikincisinden oluşan 14 takım, play-off'lara yükselmeye hak kazanacak. play-off karşılaşmaları sonunda rakiplerini eleyen 7 takım, haziran 2015'te yapılacak finallere katılmaya hak kazanacak. şampiyonaya ev sahipliği yapacak çek cumhuriyeti finallere direkt olarak katılacak.
teknik direktör abdullah ercan yönetimindeki ümit milli takımı'nın aday kadrosuna şu oyuncular davet edildi:
onurcan piri | bursaspor | kaleci | 28.09.1994 aykut özer | eintracht frankfurt | kaleci | 01.01.1993 oğuzhan berber | adana demirspor | defans | 10.04.1992 hakan çinemre | bucaspor | defans | 13.02.1994 kamil ahmet çörekçi | eskişehirspor | defans | 01.02.1992 ahmet yılmaz çalık | gençlerbirliği | defans | 26.02.1994 uğur çiftçi | gençlerbirliği | defans | 04.05.1992 kaan ayhan | fc schalke 04 | defans | 10.11.1994 muhammed demirci | beşiktaş a.ş. | orta saha | 03.01.1995 oğuzhan özyakup | beşiktaş a.ş. | orta saha | 23.09.1992 aytaç kara | eskişehirspor | orta saha | 23.03.1993 salih uçan | fenerbahçe a.ş. | orta saha | 06.01.1994 enver cenk şahin | istanbul bbsk | orta saha | 22.09.1994 musa çağıran | kardemir karabükspor | orta saha | 17.11.1992 emrah başsan | medical park antalyaspor | orta saha | 17.04.1992 yusuf erdoğan | trabzonspor a.ş. | orta saha | 07.08.1992 enes ünal | bursaspor | forvet | 10.05.1997 kenan karaman | hoffenheim | forvet | 05.03.1994 ömer ali şahiner | torku konyaspor | forvet | 02.01.1992
seyahat programı:
03 mart 2014 istanbul - selanik 13.15 - 14.35 tk1881 06 mart 2014 selanik - istanbul 13.35 - 16.50 tk1882
antrenman programı:
03.03.2014 pazartesi 18.45 tsi: katerini municipal stadı 04.03.2014 salı 16.45 tsi: katerini municipal stadı
maç programı:
05.03.2014 16.30 tsi | yunanistan - türkiye | katerini municipal stadı
ümit milli takımımız, 2015 u21 avrupa şampiyonası elemeleri 7. grup'taki altıncı maçında yunanistan'a deplasmanda 2-1 mağlup oldu. yunanistan'ın katerini şehrindeki katerini municipal stadyumu'nda oynanan karşılaşmada milli takımımızın golünü 11. dakikada penaltıdan emrah başsan kaydederken, yunanistan'ın gollerini 61. dakikada karelis ve 89. dakikada bouchalakis attı.
grupta oynanan günün diğer maçında ise isveç, malta'yı 2-1 mağlup etti.
gruptaki son iki maçını da deplasmanda oynayacak ümit milliler, 5 eylül'de malta, 9 eylül'de isveç ile karşılaşacak.