bu maçın stadı tff.com da ''legia varsova'' olarak gözükürken, bazı kaynaklarda ise ''stadion miejski im. marszalka józefa pilsudskiego'' olarak gözükmektedir.
2013-15 u21 avrupa şampiyonası eleme turu kuraları çekildi
2013-15 uefa u21 avrupa şampiyonası eleme turu kura çekimi, uefa'nın isviçre'nin nyon şehrindeki merkezinde yapıldı. türkiye'yi temsilen a milli takım antrenörü okan buruk ve u21 milli takımı idari sorumlusu can günal'ın katıldığı kura çekilişi sonrası millilerimiz; isveç, yunanistan, polonya ve malta ile birlikte 7. grup'ta yer aldı. 52 takımın, 8'i 5'erli, 2'si 6'lı, toplam 10 grupta mücadele edeceği eleme turu maçları sonunda, gruplarını lider olarak tamamlayan ve tüm grupların en iyi dört ikincisi 14 takım play-off'lara yükselmeye hak kazanacak. play-off karşılaşmaları sonunda rakiplerini eleyen 7 takım, haziran 2015'te yapılacak finallere katılmaya hak kazanacak. şampiyonaya ev sahipliği yapacak çek cumhuriyeti finallere direkt olarak katılacak.
2013-15 uefa u21 avrupa şampiyonası eleme turu grupları şu şekilde oluştu:
1. grup: ingiltere, galler, finlandiya, moldova, san marino, litvanya
ümit milliler, avrupa şampiyonası elemelerine polonya maçı ile başlayacak
2013-15 uefa u21 avrupa şampiyonası eleme turu kura çekimi sonrası grupların belli olmasının ardından a milli takım antrenörü okan buruk ve u21 milli takımı idari sorumlusu can günal'ın katıldığı fikstür toplantısı yapıldı.
belirlenen fikstüre göre u21 milli takımımız, gruptaki ilk maçını 14 ağustos 2013'te deplasmanda polonya, son maçını ise 9 eylül 2014'te yine dış sahada isveç ile oynayacak.
52 takımın, 8'i 5'erli, 2'si 6'lı, toplam 10 grupta mücadele edeceği eleme turu maçları sonunda, gruplarını lider olarak tamamlayan ve tüm grupların en iyi dört ikincisi 14 takım play-off'lara yükselmeye hak kazanacak. play-off karşılaşmaları sonunda rakiplerini eleyen 7 takım, haziran 2015'te yapılacak finallere katılmaya hak kazanacak. şampiyonaya ev sahipliği yapacak çek cumhuriyeti finallere direkt olarak katılacak.
ümit milli takımımızın, isveç, yunanistan, polonya ve malta ile birlikte mücadele edeceği 2013-15 uefa u21 avrupa şampiyonası eleme turu 7. grup maç programı şöyle:
14.08.2013 polonya - türkiye 05.09.2013 türkiye - malta 10.09.2013 türkiye - isveç 11.10.2013 türkiye - yunanistan 15.10.2013 türkiye - polonya 05.03.2014 yunanistan - türkiye 05.09.2014 malta - türkiye 09.09.2014 isveç - türkiye
ümit milliler'in avrupa şampiyonası elemeleri polonya maçı ile başlıyor
uefa tarafından 2015'te düzenlenecek u21 avrupa şampiyonası'na katılmak isteyen ümit milli takımımız, eleme grubundaki ilk maçında deplasmanda polonya ile karşılaşacak.
7.grup'ta isveç, yunanistan, polonya ve malta ile birlikte yer alan türkiye, ilk maçında 13 ağustos salı akşamı tsi 21.30'da varşova'da polonya ile karşılaşacak. polonya, haziran ayında oynadığı ilk maçta malta'yı 2-0 yendi.
u21 milli takımımız, polonya karşılaşmasından sonra eylül ve ekim ayında yapacağı 4 grup maçını da türkiye'de oynayacak.
52 takımın, 8'i 5'erli, 2'si 6'lı, toplam 10 grupta mücadele edeceği eleme turu maçları sonunda, gruplarını lider olarak tamamlayan ve tüm grupların en iyi dört ikincisi 14 takım play-off'lara yükselmeye hak kazanacak.
play-off karşılaşmaları sonunda rakiplerini eleyen 7 takım, haziran 2015'te yapılacak finallere katılmaya hak kazanacak. şampiyonaya ev sahipliği yapacak çek cumhuriyeti finallere direkt olarak katılacak.
ümit milli takımımızın, 2015 uefa u21 avrupa şampiyonası eleme turu maç programı şöyle:
13.08.2013 polonya - türkiye 05.09.2013 türkiye - malta 10.09.2013 türkiye - isveç 11.10.2013 türkiye - yunanistan 15.10.2013 türkiye - polonya 05.03.2014 yunanistan - türkiye 05.09.2014 malta - türkiye 09.09.2014 isveç - türkiye
abdullah ercan, u21 milli takımı teknik direktörü oldu
u21 milli takımımızın teknik direktörlüğüne abdullah ercan getirildi. abdullah ercan yönetimindeki ümit milli takım ilk maçını 13 ağustos'ta deplasmanda polonya ile 2015 u21 avrupa şampiyonası grup eleme karşılaşması olarak yapacak.
1971'de istanbul'da doğan abdullah ercan; trabzonspor, fenerbahçe, galatasaray ve istanbulspor takımlarında forma giydi.
2008-2011 yılları arasında teknik direktör olarak milli takımlarda görev yapan abdullah ercan; u16, u17, u18 ve u19 milli takımlarını çalıştırdı ve u21 milli takımı'nda da antrenörlük görevi yaptı.
abdullah ercan yönetimindeki u17 takımımız elit tur'u geçerek 2009 avrupa şampiyonası'na katılmış ve burada ilk 6'ya girerek nijerya'daki 2009 u17 dünya kupası'nda yer almıştı. milli takım bu kupada da çeyrek finale kadar yükselmişti.
1993 ve 1994 doğumlulardan oluşan u17 milli takımı da abdullah ercan ile birlikte mayıs 2010'da u17 avrupa şampiyonası'nda yarı finale yükselirken, aralık 2010'da abd'deki nike friendlies turnuvası'nda ise şampiyon oldu.
71 kez a milli oldu
milli takımlara 117 kez çağrılan abdullah ercan a milli takım formasını ise 1993-2003 yılları arasında 71 kez giyme başarısı gösterdi.
1993'te akdeniz oyunları'nda şampiyon olan u23 milli takımı'nda yer alan abdullah ercan ayrıca ay yıldızlı forma ile 1996 ve 2000'de avrupa şampiyonası'nda ve de 2002'de dünya üçüncülüğü kazandığımız dünya kupası'nda yer aldı.
ümit milli takımımızın polonya maçı aday kadrosu açıklandı
ümit milli takımımızın, 13 ağustos 2013 tarihinde varşova'da polonya ile yapacağı u21 2015 avrupa şampiyonası grup eleme maçı aday kadrosu açıklandı.
aday kadroya davet edilen oyuncular 9 ağustos 2013 cuma günü polat renaissance otel'de toplanacak. çalışmalarına istanbul'da başlayacak olan milliler, 12 ağustos pazartesi günü polonya'ya uçacak ve son antrenmanını burada gerçekleştirecek.
7.grup'ta isveç, yunanistan, polonya ve malta ile birlikte yer alan türkiye, ilk maçında 13 ağustos salı akşamı tsi 21.30'da varşova'da polonya ile karşılaşacak. polonya, haziran ayında oynadığı ilk maçta malta'yı 2-0 yendi.
u21 milli takımımız, polonya karşılaşmasından sonra eylül ve ekim ayında yapacağı 4 grup maçını da türkiye'de oynayacak.
52 takımın, 8'i 5'erli, 2'si 6'lı, toplam 10 grupta mücadele edeceği eleme turu maçları sonunda, gruplarını lider olarak tamamlayan ve tüm grupların en iyi dört ikincisi 14 takım play-off'lara yükselmeye hak kazanacak.
play-off karşılaşmaları sonunda rakiplerini eleyen 7 takım, haziran 2015'te yapılacak finallere katılmaya hak kazanacak. şampiyonaya ev sahipliği yapacak çek cumhuriyeti finallere direkt olarak katılacak.
teknik direktör abdullah ercan yönetimindeki u21 milli takımı'nın aday kadrosuna şu oyuncular davet edildi:
alim öztürk - 1461 trabzon kamil ahmet çörekçi - adana demirspor nurettin kayaoğlu - adana demirspor oğuzhan özyakup - beşiktaş a.ş. okan alkan - bucaspor ömer kahveci - bucaspor oğuzhan berber - çaykur rizespor a.ş. sezer özmen - çaykur rizespor a.ş. salih uçan - fenerbahçe a.ş. onurcan piri - giresunspor bertul kocabaş - kardemir d.ç. karabükspor engin bekdemir - kayserispor okay yokuşlu - kayserispor emrah başsan - mp antalyaspor ömer ali şahiner - torku konyaspor yusuf erdoğan - trabzonspor a.ş. aykut özer - eintracht frankfurt hakan çalhanoğlu - hamburg kenan karaman - hoffenheim alpaslan öztürk - standart liege gökay ıravul - adana demirspor
antrenman programı:
09.08.2013 cuma 18.30: atatürk olimpiyat yan saha 10.08.2013 cumartesi 10.30 - 18.30: atatürk olimpiyat yan saha 11.08.2013 pazar 18.30: atatürk olimpiyat yan saha 12.08.2013 pazartesi 21.30 tsi: legia varşova stadyumu
maç programı:
13.08.2013 - 21.30 tsi | polonya - türkiye | legia varşova
seyahat programı:
12 ağustos 2013 istanbul - varşova tk1765 12.25 - 13.45 14 ağustos 2013 varşova - istanbul tk1766 14.45 - 18.15
kafile:
idari görevli: can günal u21 milli takım teknik direktörü: abdullah ercan u14 - 15 milli takımı teknik direktörü: mehmet hacıoğlu antrenör: tamer sivrikaya kaleci antrenörü: nihat yüksel milli takımlar maç analiz: erdoğan kaynak doktor: asım baykan fizyoterapist: sinan elmas masör: volkan aral malzemeci: mustafa gülen
türkiye'de düzenlenen fıfa 2013 u20 dünya kupası'nda u20 milli takımı formasını giyen onurcan piri, aykut özer, alpaslan öztürk, okay yokuşlu, hakan çalhanoğlu ve salih uçan, polonya ile oynanacak resmi karşılaşma için u21 milli takımı kadrosuna davet edildi.
aykut özer ve alpaslan öztürk ilk kez ümit milli takım kadrosuna seçildi.
ümit milli takım polonya maçı hazırlıklarına başladı
u21 milli takımımız, 2015 u21 avrupa şampiyonası grup elemesinde oynayacağı polonya maçının kampına başladı. 9 ağustos cuma günü polat renaissance otel'de toplanan ümit milliler, cuma günü ilk çalışmasını atatürk olimpiyat stadı yan saha'da yaptı.
bugün de teknik direktör abdullah ercan yönetiminde aynı sahada 2 antrenman yapan milli takım, istanbul'daki son çalışmasını pazar günü saat 18.30'da yapacak. ümit milli takım'da orhan gülle sakatlığı nedeniyle kadrodan çıkarken gökay ıravul kadroya dahil edildi.
abdullah ercan: "polonya maçı ile iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz"
polonya ile 13 ağustos salı akşamı deplasmanda oynayacakları 2015 u21 avrupa şampiyonası grup maçına hazırlanan u21 milli takımımızın teknik direktörü abdullah ercan, kampı ve varşova'daki maçı değerlendirdi.
2 yıl aradan sonra yeniden milli takımlar bünyesinde çalışmanın mutluluk verici olduğunu söyleyen abdullah ercan, "2015'te düzenlenecek avrupa şampiyonası'na katılmak istiyoruz. bunun için de önümüzde uzun bir yol var. grupta ilk 2'ye girip play-off'a kalmak ilk hedefimiz. bu açıdan, en önemli rakiplerimizden biri olan polonya ile deplasmanda oynayacağımız maç çok önemli. çünkü eylül ve ekim'de oynayacağımız 4 maçın 4'ünü de kendi sahamızda yapacağız. 5 maç sonunda önemli bir avantajı yakalamak elimizde" dedi.
ümit milli takım kadrosundaki oyuncuların hem çok tecrübeli hem de kendisinin yakından tanıdığı futbolculardan oluştuğunu belirten ercan, "takımımda çeşitli yaş kategorilerinde dünya kupası ve avrupa şampiyonası deneyimi yaşamış çok sayıda oyuncu var. bu durum, uluslararası tecrübe açısından çok önemli. 1992, 1993 ve 1994 doğumlu oyuncuların karması bir takımız. 1992 doğumlu oyuncularla, 2009'da u17 avrupa şampiyonası ve dünya kupası'nı; 1993'lülerle de 2010'da u17 avrupa şampiyonası'nı birlikte yaşadık. aynı heyecanı şimdi u21 için hissediyoruz" dedi.
ümit milli takımımız, 2015 uefa u21 avrupa şampiyonası eleme grubundaki ilk maçında polonya'ya 3-1 mağlup oldu.
varşova'daki legia varşova stadı'nda oynanan maçta ev sahibi polonya'nın gollerini 8. dakikada pawlowski, 24 ve 31. dakikada milk kaydederken, milli takımımızın tek golünü 55. dakikada bertul kocabaş attı.
u21 milli takımımız grubundaki ikinci maçında 6 eylül'de malta ile türkiye'de oynayacak.