türkiye: uğurcan çakır ( trabzonspor a.ş. ), dorukhan toköz ( beşiktaş a.ş. ), abdurrahim dursun ( kırklarelispor ), merih demiral ( aytemiz alanyaspor ), adil demirbağ ( fatih karagümrük a.ş. ), abdülkadir ömür ( trabzonspor a.ş. ) (ahmet canbaz ( eintracht braunschweig ) 90+4dk), deniz hümmet ( trelleborgs ff ), melih okutan ( boluspor ) (atakan rıdvan çankaya ( altay ) 90+2.dk), güven yalçın ( beşiktaş a.ş. ) (yıldırım mert çetin ( gençlerbirliği ) 86.dk), oğulcan çağlayan ( gazişehir gaziantep futbol kulübü ), muhayer oktay ( fortuna düsseldorf )
yedekler: utku yuvakuran ( beşiktaş a.ş. ), mert yılmaz ( fc bayern münchen ıı ), barış alıcı ( fenerbahçe a.ş. ), yusuf sarı ( clermont foot auvergne 63 )
teknik direktör: vedat inceefe
antrenör: muzaffer bilazer
yardımcı antrenör: okan aydıner
kaleci antrenörü: emrah karakovan
sarı kartlar: merih demiral 45+1.dk, abdülkadir ömür 77.dk, adil demirbağ 84.dk
goller: 1-0 dk. 9 mate vida (ayakla) 1-1 dk. 53 deniz hümmet (ayakla) 1-2 dk. 81 melih okutan (ayakla)
ümit millilerin, avrupa şampiyonası elemeleri'ndeki rakipleri belli oldu
ümit milli takımımızın 2019 uefa u21 avrupa şampiyonası elemeleri'ndeki rakipleri belli oldu. uefa'nın isviçre'nin nyon kentindeki merkezinde gerçekleştirilen kura çekimi sonucunda türkiye; isveç, belçika, macaristan, kıbrıs rum kesimi ve malta ile birlikte 6. grup'ta yer aldı.
54 takımın 9 grupta 6'şarlı mücadele edeceği 2019 uefa u21 avrupa şampiyonası elemeleri sonunda grup liderleri, finallere katılmaya hak kazanacak. tüm grupların en iyi 4 ikincisi ise ikişerli olarak birbiriyle eşleşerek 12-20 kasım 2018'de play-off oynayacak. çift maç eliminasyon sistemiyle oynanacak play-off maçları sonunda 2 takım daha finallere yükselecek. ev sahibi italya ise 12 takımla düzenlenecek finallere direkt olarak katılacak.
2019 uefa u21 avrupa şampiyonası eleme grupları:
1. grup: çek cumhuriyeti, hırvatistan, yunanistan, moldova, belarus, san marino
2. grup: ispanya, slovakya, izlanda, arnavutluk, estonya, kuzey irlanda
ümit millilerin fransa ve macaristan maçları aday kadrosu açıklandı
ümit milli takımımızın, 12 ekim 2018 tarihinde fransa u21 milli takımı ile fransa'nın rouen kentinde yapacağı hazırlık maçı ve 16 ekim 2018 tarihinde macaristan'ın felcsut kentinde macaristan u21 takımı ile yapacağı 2019 u21 avrupa şampiyonası grup eleme maçı aday kadrosu açıklandı.
aday kadroya davet edilen oyuncular, 8 ekim pazartesi günü saat 13.00'de limak eurasia kavacık istanbul'da toplanacak.
teknik direktör vedat inceefe yönetimindeki ümit milli takımımızın aday kadrosuna şu oyuncular davet edildi:
utku yuvakuran | beşiktaş a.ş. | kaleci | 02.11.1997 uğurcan çakır | trabzonspor a.ş. | kaleci | 05.04.1996 dorukhan toköz | beşiktaş a.ş. | defans | 21.05.1996 mert yılmaz | bayern münih ıı | defans | 08.03.1999 yıldırım mert çetin | gençlerbirliği | defans | 01.01.1997 merih demiral | aytemiz alanyaspor | defans | 05.03.1998 adil demirbağ | fatih karagümrük a.ş. | defans | 10.12.1997 abdurrahim dursun | kırklarelispor | defans | 01.12.1998 yusuf acer | altınordu a.ş. | defans | 28.01.1997 alican özfesli | altınordu a.ş. | orta saha | 01.01.1997 atakan rıdvan çankaya | altay | orta saha | 25.06.1998 barış alıcı | fenerbahçe a.ş. | orta saha | 24.06.1997 deniz hümmet | trelleborgs ff | orta saha | 13.09.1996 abdülkadir ömür | trabzonspor a.ş. | orta saha | 25.06.1999 yusuf sarı | clermont foot auvergne 63 | orta saha | 20.11.1998 muhayer oktay | fortuna düsseldorf ıı | orta saha | 28.04.1999 ahmet canbaz | eintracht braunschweig | orta saha | 27.04.1998 orkan çınar | adana demirspor | orta saha | 29.01.1996 melih okutan | boluspor | orta saha | 01.07.1996 umut bozok | nîmes olympique | forvet | 19.09.1996 oğulcan çağlayan | gazişehir gaziantep futbol kulübü | forvet | 22.03.1996 güven yalçın | beşiktaş a.ş. | forvet | 18.01.1999
maç programı:
12.10.2018-21.45 tsi | fransa-türkiye | stade diochon 16.10.2018-19.30 tsi | macaristan-türkiye | pancho arena
antrenman programı:
08.10.2018 pazartesi, saat: 17.00 - tff riva hasan doğan milli takımlar tesisleri 09.10.2018 salı, saat: 17.00 - tff riva hasan doğan milli takımlar tesisleri 10.10.2018 çarşamba, saat: 18.00 - rouen/fransa 11.10.2018 perşembe, saat: 18.00 - stade diochon 14.10.2018 pazartesi, saat: 18.00 - pancho arena 15.10.2018 pazar, saat: 18.00 - pancho arena
ümit milli takım macaristan maçının hazırlıklarını tamamladı
ümit milli takımımız, 16 ekim salı günü deplasmanda macaristan ile yapacağı uefa 2019 u21 avrupa şampiyonası grup eleme onuncu ve son maçın hazırlıklarını tamamladı.
ümit milli takım'ın macaristan karşılaşması tsi 19.30'da felcsut kentindeki pancho arena'da başlayacak. grupta oynadığı son 3 maçı da kazanma başarısı gösteren türkiye 14 puanla üçüncü sırada yer alırken, ev sahibi macaristan ise 11 puanla dördüncü basamakta bulunuyor. her 2 takımın da temmuz 2019'da italya'da yapılacak uefa 2019 u21 avrupa şampiyonası'na katılma şansı kalmadı.
ümit milli takım fransa ve macaristan maçları aday kadrosu
defans abdurrahim dursun (kırklarelispor) adil demirbağ (fatih karagümrük a.ş.) dorukhan toköz (beşiktaş a.ş.) merih demiral (aytemiz alanyaspor) mert yılmaz (bayern münchen ıı) yıldırım mert çetin (gençlerbirliği) yusuf acer (altınordu a.ş.)
orta saha abdülkadir ömür (trabzonspor a.ş.) ahmet canbaz (eintracht braunschweig) alican özfesli (altınordu a.ş.) atakan rıdvan çankaya (altay) barış alıcı (fenerbahçe a.ş.) deniz hümmet (trelleborgs ff) melih okutan (boluspor) muhayer oktay (fortuna düsseldorf ıı) yusuf sarı (clermont foot auvergne 63)
ümit milli takımımız, deplasmanda macaristan ile oynadığı uefa 2019 u21 avrupa şampiyonası grup eleme onuncu ve son maçını 2-1 kazandı.
felcsut kentindeki pancho arena'da oynanan müsabakada gollerimizi 53. dakikada deniz hümmet ve 81. dakikada melih okutan atarken, macaristan'ın tek golünü 9. dakikada mate vida kaydetti. deniz hümmet ümit milli takım'daki üçüncü, melih okutan da ikinci golünü attı. macaristan'dan szivacski karşılaşmanın 90. dakikasında kırmızı kart ile oyundışı kaldı.
grupta oynadığı son 4 maçını da kazanma başarısı gösteren türkiye, eleme maçlarını 17 puanla üçüncü sırada tamamladı. ümit milliler, temmuz 2019'da italya'da yapılacak uefa 2019 u21 avrupa şampiyonası'na katılma şansını daha önce kaybetmişti.
diğer maçlarda belçika isveç'i 3-0 yenerken, kıbrıs rum kesimi ile malta 1-1 berabere kaldı. bu sonuçlarla belçika 26 puanla grup lideri olarak 2019 u21 avrupa şampiyonası'na katılmaya hak kazandı.
vedat inceefe: "ikinci yarıdaki oyunumuzla galibiyeti hak ettik"
uefa u21 avrupa şampiyonası elemeleri 6. grup'taki 10. ve son maçında deplasmanda macaristan'ı 2-1 yenen ümit milli takımı'nın teknik direktörü vedat inceefe, rakip karşısında ikinci yarı oynanan oyunun ve de alınan galibiyetin sevindirici olduğunu söyledi.
grupta son oynadıkları 4 resmi maçı da kazandıklarını ve de bu maçların ikisinin deplasmanda olduğunu vurgulayan inceefe, "açıkçası karşılaşmaya kötü başladık. erken gol yemek de planlarımızı bozdu. ancak ikinci yarıda pasa dayalı oyunumuzu sahaya yansıttık. pas yaptıkça oyunun hakimiyeti bize geçti. bu devrede bulduğumuz 2 golle de karşılaşmayı galibiyetle kapamayı başardık. macaristan maçını kazanarak grubu üçüncü sırada bitirme hedefini gerçekleştirdik. bu üçüncülük bize bir sonraki kurada avantaj sağlayacaktır" dedi.
üst üste gelen galibiyetlerin, takımın kendisine olan güvenini artırdığını belirten vedat inceefe; "bu eleme süreci bitti ama sonraki turnuvaya daha umutlu bakıyoruz. bundan sonra yeni bir jenerasyon gelecek. artık 98, 99 ve 2000 grubunu takıma dahil edeceğiz" diye konuştu.