2019 Sezonu U-21 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri 6. Grup 2. Maçı 05.10.2017, Perşembe, 17:00 AEK Arena Georgios Karapatakis Larnaka, Kıbrıs Rum Kesimi
yardımcı hakemler: jan seidel, christian gittelmann
dördüncü hakem: sören storks
kıbrıs rum kesimi: andreas christodoulou, antreas karo, christos wheeler, matija spoljaric (leonidas kyriakou 76.dk), kyriakos panagi, nikolas matthaiou (marios ilia 65.dk), andreas fragkou (georgios christodoulou 68.dk), ioannis pittas, ioannis kousoulos, panagiotis artimatas, costas soteriou
yedekler: antreas paraskevas, rafael anastasiou, paris psaltis, thedoros iosifidis
sarı kartlar: panagiotis artimatas 11.dk, christos wheeler 40.dk, costas soteriou 62.dk, marios ilia 89.dk, ioannis kousoulos 90+4.dk
ümit millilerin, avrupa şampiyonası elemeleri'ndeki rakipleri belli oldu
ümit milli takımımızın 2019 uefa u21 avrupa şampiyonası elemeleri'ndeki rakipleri belli oldu. uefa'nın isviçre'nin nyon kentindeki merkezinde gerçekleştirilen kura çekimi sonucunda türkiye; isveç, belçika, macaristan, kıbrıs rum kesimi ve malta ile birlikte 6. grup'ta yer aldı.
54 takımın 9 grupta 6'şarlı mücadele edeceği 2019 uefa u21 avrupa şampiyonası elemeleri sonunda grup liderleri, finallere katılmaya hak kazanacak. tüm grupların en iyi 4 ikincisi ise ikişerli olarak birbiriyle eşleşerek 12-20 kasım 2018'de play-off oynayacak. çift maç eliminasyon sistemiyle oynanacak play-off maçları sonunda 2 takım daha finallere yükselecek. ev sahibi italya ise 12 takımla düzenlenecek finallere direkt olarak katılacak.
2019 uefa u21 avrupa şampiyonası eleme grupları:
1. grup: çek cumhuriyeti, hırvatistan, yunanistan, moldova, belarus, san marino
2. grup: ispanya, slovakya, izlanda, arnavutluk, estonya, kuzey irlanda
ümit millilerin, kıbrıs rum kesimi ve macaristan maçları aday kadrosu açıklandı
ümit milli takımımızın, 05 ekim 2017 tarihinde güney kıbrıs rum kesimi'nin larnaka kentinde kıbrıs rum kesimi ve 10 ekim 2017 tarihinde kasımpaşa recep tayyip erdoğan stadı'nda macaristan ile yapacağı 2019 u21 avrupa şampiyonası grup eleme maçları aday kadrosu açıklandı. aday kadroya davet edilen oyuncular 2 ekim pazartesi günü saat 13.00'de le meridien otel etiler istanbul'da toplanacak.
teknik direktör abdullah ercan yönetimindeki ümit milli takımımızın aday kadrosuna şu oyuncular davet edildi:
muhammed şengezer | bursaspor | kaleci | 05.01.1997 uğurcan çakır | trabzonspor a.ş. | kaleci | 05.04.1996 alperen babacan | teleset mobilya akhisarspor | defans | 18.07.1997 kerim alıcı | altınordu a.ş. | defans | 24.06.1997 merih demiral | sporting lizbon ıı | defans | 05.03.1998 ertuğrul ersoy | bursaspor | defans | 13.02.1997 yusuf yalçın arslan | altınordu a.ş. | defans | 23.03.1998 mehmet zeki çelik | istanbulspor a.ş. | defans | 17.02.1997 abdurrahim dursun | trabzonspor a.ş. | defans | 01.12.1998 barış alıcı | altınordu a.ş. | orta saha | 24.06.1997 doğan erdoğan | lask linz | orta saha | 22.08.1996 orkan çınar | beşiktaş a.ş. | orta saha | 29.01.1996 berkay özcan | vfb stuttgart | orta saha | 15.02.1998 abdülkadir ömür | trabzonspor a.ş. | orta saha | 25.06.1999 doğanay kılıç | göztepe a.ş. | orta saha | 08.06.1996 dorukhan toköz | eskişehirspor | orta saha | 21.05.1996 alican özfesli | altınordu a.ş. | orta saha | 01.01.1997 melih okutan | boluspor | orta saha | 01.07.1996 oğulcan çağlayan | çaykur rizespor a.ş. | orta saha | 22.03.1996 kubilay kanatsızkuş | bursaspor | forvet | 28.03.1997 deniz hümmet | gefle ıf | forvet | 13.09.1996 ahmethan köse | fenerbahçe a.ş. | forvet | 07.01.1997
maç programı:
05.10.2017-17.00 tsi | kıbrıs rum kesimi- türkiye | aek arena 10.10.2017-18.00 tsi | türkiye-macaristan | kasımpaşa recep tayyip erdoğan
antrenman programı:
02.10.2017 pazartesi, saat: 17.00 - kasımpaşa kemerburgaz tesisleri 03.10.2017 salı, saat: 11.00 - tff riva hasan doğan milli takımlar tesisleri 04.10.2017 çarşamba, saat: 17.00 - aek arena/larnaka 06.10.2017 cuma, saat: 18.00 - tff riva hasan doğan milli takımlar tesisleri 07.10.2017 cumartesi, saat: 18.00 - tff riva hasan doğan milli takımlar tesisleri 08.10.2017 pazar, saat: 18.00 - tff riva hasan doğan milli takımlar tesisleri 09.10.2017 pazartesi, saat: 11.30 - tff riva hasan doğan milli takımlar tesisleri
seyahat programı:
gidiş
03 ekim istanbul atina 19:15 kalkış 20:45 varış (thy)
03 ekim atina larnaca 22:55 kalkış 00:40 varış (aegean air)
dönüş
06 ekim larnaka atina 18:15 kalkış 20:00 varış (blue air)
06 ekim atina istanbul 22:25 kalkış 23:55 varış (thy)
ümit milli takımımız, 5 ekim'de kıbrıs rum kesimi ve 10 ekim'de macaristan ile yapacağı 2019 u21 avrupa şampiyonası grup eleme maçlarının hazırlıklarına başladı. teknik direktör abdullah ercan yönetiminde çalışmalarına istanbul'da başlayan ümit milli takım bu akşam kıbrıs rum kesimi'ne uçacak.
ümit milliler kıbrıs rum kesimi maçı hazırlıklarını tamamladı
ümit milli takımımız, 5 ekim perşembe günü güney kıbrıs rum kesimi ile oynayacağı 2019 u21 avrupa şampiyonası grup eleme maçının hazırlıklarını tamamladı. teknik direktör abdullah ercan yönetiminde larnaka'da maçın oynanacağı aek arena'da çalışan millilerin antrenmanı yaklaşık 1.5 saat sürdü.
kıbrıs rum kesimi-türkiye maçı 5 ekim perşembe günü saat 17.00'de başlayacak.
ümit milli takımımız 2019 u21 avrupa şampiyonası grup elemeleri ikinci maçında deplasmanda kıbrıs rum kesimi'ne 2-1 mağlup oldu. larnaka'daki aek arena'da oynanan maçta golümüzü 41. dakikada frikikten orkan çınar atarken. kıbrıs rum kesimi'nin golleri 53. dakikada antreas karo ve 58. dakikada kostas soteriou'dan geldi.
türkiye gruptaki üçüncü maçında istanbul kasımpaşa recep tayyip erdoğan stadı'nda macaristan ile karşılaşacak. 10 ekim salı günü oynanacak müsabaka saat 18.00'de başlayacak.
kıbrıs rum kesimi: 1- andreas christodoulou, 2-antreas karo, 3-christos wheeler, 5- matija špoljaric, 6-kyriakos panagi, 9-nikolas matthaiou, 10-andreas fragkou, 11-ıoannis pittas, 17-ıoannis kousoulos, 18-panagiotis artymatas, 19-kostas soteriou